آخرین اخبار : 

هاست چیست؟

host هاست میزبان فضا

فضا، میزبان و یا هاست (Host)

فضا و اطلاعات سایت شما باید بر روی يكی از كامپيوترهای میزبان که شبانه روزی متصل به اينترنت است، قرار گيرد تا ديگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به آن دسترسی داشته باشند. در حقيقت ميزبان، فضا و یا هاست (Host)، تمام یا بخشی کوچک از فضای يک کامپيوتر همیشه متصل به اینترنت است که به مرورگرها این امکان را می دهد كه با تایپ دامنه شما در بخش مرورگر خود، بتوانند به صفحات وب سايت شما دسترسی پيدا کنند و یا برنامه ای خاص را برای ایجاد آن صفحات اجرا کنند.

فضای هاست (Host) دارای یک آدرس اینترنتی منحصر بفرد بنام IP ، یک حوزه منحصر به فرد و یک نام منحصر به فرد که کامپیوتر شما را در شبکه می شناساند، می باشد. بعبارت دیگر، ميزبانی یک سایت عبارتست از فراهم نمودن محلی مناسب بعنوان پايگاه اصلی برای ارسال و دریافت اطلاعات از طریق اینترنت که در اصطلاح فنی به آن وب هاستینگ Web Hosting گفته می شوند.

? What is host

به تعریفی دیگر می توان گفت: هاست ( host) در اصطلاح به معنای میزبان می باشد ولی در زمینه ی سایت و اینترنت، عموما به معنای فضای اختصاص داده شده به وب سایت، هاست (Host) گفته می شود؛

هاست چیست؟

همه ی فایل ها، عکس ها و … یک وب سایت روی هاست (Host) قرار می گیرد تا به صورت شبانه روزی از هر کجای جهان از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد.

فضا روی هارد دیسک (Hard Disk)

این فضا دقیقا مانند فضایی است که روی هارد دیسک (Hard Disk) کامپیوتر شما می باشد، با این تفاوت که فضا روی هارد دیسک (Hard Disk) های سرور قرار دارد و فایل هایی که توسط صاحب سایت روی هاست (Host) قرار می گیرد، از سراسر دنیا قابل دسترس هستند (البته امکان رمز گذاری نیز وجود دارد).

منبع:
, , ,

  1. حسین می‌گه:

    مطلبون خیلی کمک کرد

  2. سلام سایت خوبی دارید . به سایت ما سر بزنید. بک لینک رایگان میدیم https://site.ir24.org/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *